بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِِ اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ


 

ابوبکر احکام ارث را بلد نمی باشد

 دسته بندی : شیعه یا سنی
    89 views بازدید

بسم الله الرحمن الرّحیم

“اَطیعوا اللهَ وَ اطیعوا الرَّسول وَ اولیِ الامرِ مِنکُم”

ابوبکر احکام ارث را بلد نمی باشند

با توجه به ادلّه ای که ما در این مستند آورده ایم به آن پی خواهیم برد که جناب ابوبکر و عمر در نقل حدیث از پیامبر اکرم ص ضعیف بوده و لذا بعضی مواقع خلاف دین سخن گفته اند . پس باید دانست أخذ حدیث و احکام از فردی که سخنان پیامبر ص را خلاف دین گفته جایز نیست و خلاف شرع میباشد. ما در این مقاله در پیرامون احکام ارث صحبت خواهیم کرد تا دانسته شود که این خلفا چه سخنان نا شایستی با اینکه خود را جانشین پیامبر می دانند گفته اند.
باید دانست که پیامبر خودش چندین بار جناب ابوبکر را مشرک خوانده اند .ما در اینجا به یکی از اسناد آن از معتبرترین کتب اهل سنت اشاره میکنیم:
جناب آقای بخاری در کتاب “ادب مفرد” خود که چاپ مصر است . در صفحه ۲۴۳ و۲۴۲ این کتاب اورده است . اصل متن این است که:
قال رسول الله : <یا ابوبکر للشِرکُ فیکم أخفی مِن دبیب النَّمل>
ای ابوبکر شرک در تو مخفی تر است از حرکت مورچه. استدلال ما این را میرساند که اگر به حرکت مورچه نگاه کنیم متوجه نمی شویم که آن حرکت میکند. پس باید دانست که ابوبکر حالت دو رویی به خود داده است. باز هم به شما یاد اور میشوم که آیا خلیفه ای که دو رو هست میتواند قابل اعتماد باشد آیا میتوان از آن فرمان برداری کرد . چرا من این سخنان را میگویم ،چون پیامبر خود ابوبکر را مشرک خوانده است.حال ما شما را با چندین فتواهای جناب ابوبکر درمورد احکام ارث آشنا خواهیم کرد.
در کتاب المستدرک الصحیحین جلد پنجم چاپ دارالفکر بیروت صفحه ۲۶۱و۲۶۲ عبداله ابن عوف روایت میکند که: ابوبکر در زمانی که در بستر بیماری بود به عیادتش رفتم پس شنیدم می گوید ای کاش من از پیامبر در باره ی میراث عمّه و خاله پرسیده بودم ، که به آنها نیازمندم.


از این حدیث در میابیم که جناب آقای ابوبکر در روایت احکام و حدیث از پیامبر ص ضعیف بوده همانگونه که ارثی که از پیامبر به حضرت فاطمه س رسیده بود به ایشان ندادند. از جمله کتبی که این روایت آورده اند جناب آقای متقی هندی است که در کتاب کنزل العمّال خود آورده است

 


کنزل العمّال جلد :۱۱ چاپ دارالکتب العلمیّه صفحه :۳۲
کنزل العمّال جلد :۱۱ چاپ مؤسسة الرساله صفحه:۷۰

همچنین در کتاب الاموال ابن عبید القاسم السلام چاپ دارالشروف بیروت این کتاب چاپ شده است . صاحب کتاب در صفحه ۲۱۷و۲۱۸ آورده است که : ابوبکر در آن زمانی که از دنیا میرفت عبد الرحمن ابن عوف به عیادتش رفت و این کلمات را شنید که گفت: ای کاش ۳ چیز را از پیامبر سؤال می کردم . اولا جانشین پیامبر چه کسی میباشد تا با او نزاع نکنم . دوم ایکاش پرسیده بودم که آیا انصار میتوانند خلیفه مسلمین بشود و سوم ایکاش پرسیده بودم از پیامبر در باره ی میراث عمّه و دختر برادر که به آن نیاز دارم.

همچنین این امر را در کتاب کنزل العمّال متّقی هندی در جلد پنجم چاپ دار الکتب العلمیّه صفحه ۲۵۲ و در همان کتاب چاپ مؤسسة الرساله صفحه ۶۳۱آورده است و این را نقل کرده که حدیث صحیح میباشد
که حدیث صحیح می باشد


همچنین در کتاب الاستیعاب مجلد ۱ چاپ دازالفکر بیروت لبنان در صفحه ۵۰۳ یحیی ابن سعید نقل میکند که دو جدهّ ی شخصی که فوت کرده بود پیش ابوبکر آمدند پس ابوبکر یک ششم مال را گرفت به جدهّ ی مادری داد و به جدهْ ی پدری چیزی نداد . یکی از انصار گفت که ای خلیفه به مادر بزرگ مادری دادی ولی به مادر بزرگ پدری هیچ مالی را ندادی پس ابوبکر مال گرفت و میا ن هر دو تقسیم کرد
ما از این روایت چه چیزی در میابیم . درمیابیم که ابوبکر نه تنها در احکام ارث بلکه در تقسیم آن نیز به شدت جاهل بود
سخنی با برادرا ن اهل سنت :
ای برادران ما نور چشم ما تا چقدر باید این مردم راه ذلّت و گمرا هی را پیش بگیرند تا کی باید مسلمانان تشنه ی خون یکدیگر باشند . بیا یید چشمانمان را باز کنیم و به حقایق بنگریم ، حقایقی که در پیشرو ی ما هستند. حال بنگرید ببینید آیا من این همه سند آوردم خود بافتگی بود یا عین حقیقت . من حتی صفحه ی کتابها را نیز در این مقاله درج کردم .آیا فکر میکنید ما با شما دشمنی داریم ،به خدا سوگند که اینگونه نیست ، چرا باید از رهبری که هیچ از احکام سر در نمی آورد تقلید کرد و راه آن را راه خود قرار دهیم ؟. چرا باید از گمراهی تبعیّت کنیم ؟ آخر ما را چه شده است که باید فریب حرفهای چنین آدمایی را بخوریم ؟ بیایید با هم متّحد شویم ، فریب بعضی از شبکه های ماهواره ای را نخوریم که جسارت بر کشور های اسلامی وجسارت به پیشوایان ما اینگونه بین ما تفرقه می اندازند و راه حق را از باطل برچینیم ویک پارچه باشیم.

این مقالات توسط گروه تحقیقاتی اولی الامر تهیه شده است.

می توانید سوالات خود را درمورد این مقاله در  تاپیک  بپرسید.

دانلود فایل متنی : لینک دانلود

السّلامُ عَلَیکُمْ وَ رَحمةُ اللهِ وَ بَرَکاتَهْ

 

 
ارسال نظر
*