بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِِ اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ


 

ترموستات دیجیتال با میکروکنترلر AVR به زبان C

 دسته بندی : AVR
    0 views بازدید

ds18b20-termostatolel-amr-com

 

این پروژه با استفاده از سنسور ds18b20 و میکروکنترلر avr Atmega8 فرکانس ۱ مگاهرتز  طراحی شده است.

 

تنظیمات این ترموستات با استفاده از سه عدد کلید تعبیه شده در پروژه است. کلید های Setting,Up,Down

 

برای ورود به تنظیمات ابتدا کلید setting را فشار می دهیم. در این مرحله، هیتر یا کولر بودن دستگاه خود را با زدن دکمه های up,down مشخص می کنیم. با زدن کلید setting به مرحله دوم می رویم.

در مرحله دوم رزولوشن دما را مشخص می کنیم.یعنی دستگاه مدنظر در چه اختلاف دمایی از دمای مورد نظر شروع به کار کند. کلید setting را می زنیم و به مرحله اخر می رویم.

در مرحله سوم دما را تنظیم می کنیم. دمایی که می خواهیم محیطمان در آن دما بماند.

و در اخر با زدن کلید setting تنظیمات در حافظه ی eeprom میکرو ذخیره شده و با خاموش و روشن شدن ترموستات تنظیمات را حفظ خواهد  کرد.

 

مثال: در مد کولر – رزولوشن ۲درجه – دما ۲۰ درجه:

اگر دمای سنسور ما به ۲۲ درجه برسد ترموستات رله را فعال می کند و زمانی که دمای سنسور به ۲۰ درجه کاهش یافت رله را غیرفعال می کند.

مثال ۲: در مد هیتر- رزولوشن ۲درجه – دما ۲۰ درجه:

اگر دمای سنسور ما به ۲۰ درجه برسد ترموستات رله را فعال می کند و زمانی که دمای سنسور به ۲۲ درجه افزایش یافت رله را غیرفعال می کند.

 

دانلود با لینک مستقیم
ارسال نظر

نویسنده دیدگاه : مجتبی تاريخ ارسال : ۲۰ , اردیبهشت , ۱۳۹۶پاینده باشید. عالی بود


نویسنده دیدگاه : صادق تاريخ ارسال : ۱۰ , اسفند , ۱۳۹۶سلام
من تغییراتی در مدار دادم لما در برنامه نویسی مانده ام اگر ممکن باشد کمک کنید
با تشکر
ارتباط با ایمیل باشد ممنون میشوم